ULTIMA ZI DIN VACANȚA DE VARĂ PENTRU MAI MULȚI TINERI DIN PAROHIA TÂNTAVA, PROTOPOPIATUL BOLINTIN

11.09.2017 | Vizualizari: 277

Ieri, 10 septembrie 2017, după Sfânta Liturghie din Duminica dinaintea Înălţării Sfintei Cruci, în Parohia Tântava, Protopopiatul Bolintin, s-au desfăşurat obişnuitele activităţi catehetice şi recreative, iniţiate şi coordonate de preotul Silvică-Ionuţ Bucşăneanu, profesor de religie la şcoala din localitatea giurgiuveană.

Pentru intensificarea activităţilor recreative şi pentru dezvoltarea fizică a copiilor au fost achiziţionate, din donaţiile credincioşilor, o masă de tenis şi una de foosball, tablă de Darts şi mingi de fotbal, iar duminică, în ultima zi a vacanţei de vară, copiii de la grupul de cateheză al Parohiei Tântava, sub supravegherea părintelui prof. Silvică-Ionuţ Bucşăneanu, s-au jucat utilizând noile achiziţii.

Trebuie menţionat faptul că în Parohia Tântava se desfăşoară săptămânal întâlniri catehetice şi recreative cu tinerii, iar o dată pe lună, întâlniri catehetice cu adulţii.