VIZITĂ PASTORALĂ LA PAROHIA CARPENIȘ, PROTOPOPIATUL BOLINTIN

21.05.2017 | Vizualizari: 695

Duminică, 21 mai 2017, după Sfânta Liturghie, Întâistătătorul eparhiei noastre, împreună cu părintele Ștefan Lucian, consilier eparhial, cu maica Cecilia Moldoveanu, stareța Mănăstirii Găiseni și maica Filofteia Plăcintar, stareța Mănăstirii Izvorul Tămăduirii - Drugănescu, a efectuat o vizită pastorală la Parohia Cărpeniş, Protopopiatul Bolintin.

Cu acest prilej, Preasfinţia Sa l-a felicitat pe părintele paroh Burcea Lucian Marian pentru activitatea pastoral-misionară, dar şi pentru toate acţiunile pe care le-a desfăşurat la biserica şi casa parohială.

La final, Chiriarhul nostru a oferit familiei părintelui paroh Albumul monografic "Mănăstirea Sf. Mare Mucenic Gheorghe din mun Giurgiu” şi ultimul număr al revistei „Familia Ortodoxă”.