ACȚIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ ÎN PAROHIA PRUNDU I

14.04.2017 | Vizualizari: 176

Vineri, în Săptămâna Patimilor, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Ambrozie, Episcopul Giurgiului, în Parohia Prundu I, Protoieria Hotarele, s-a desfășurat o acțiune social-filantropică, în două etape. În prima parte, care a avut loc în sfântul locaș, 89 de copii care provin din familii cu posibilități materiale reduse au primit haine și dulciuri. În a doua parte, preoții slujitori au împărțit 60 de pachete cu alimente persoanelor din parohie cu venituri mici.

La final, Părintele paroh Lucian Iacob și Părintele Manole Octavian au mulțumit reprezentanților celor două firme din mun. București care au asigurat finanțarea pentru această acțiune filantropică, dar și tuturor celor implicați în buna desfășurare a acestui eveniment.